O sklepie

In Style: Mapa Smaków

Najlepsze Polskie sklepy promujące kuchnię południowej Europy, północnej Afryki i Azji.

czytaj dalej

Prasowe.com: Rogale Europy 2

Prasowe.com: Rogale Europy

Newsweek: (De)sery

"Wygląda na to, że w dziedzinie serów jakość zaopatrzenia znacznie przewyższa poziom naszej umiejętności korzystania z bogactwa oferty sklepowej.
A jest z czego korzystać. W La Petite France, małym sklepiku na Saskiej Kępie w Warszawie, oprócz ponad 40 serów francuskich, w tym Peraila, nazywanego arystokratą wśród serów (niezwykle delikatnego i kremowego sera owczego porośniętego pleśnią), doskonałego Cantala, dwuletniego Vieille Mimolette i jeszcze starszego Beauforta, można też dostać całą gamę konfitur zaprojektowanych specjalnie do serów przez Bernarda Le Gulvouta."

czytaj dalej

Newsweek: Smakosz w supermarkecie

"Kto lubi francuskie pasztety i świeżą pastę tarama z wędzonej ikry dorsza, miąższu chleba, oliwy i soku z cytryny, nie ma innego wyjścia niż odwiedziny w La Petite France na warszawskiej Saskiej Kępie.
Na pocieszenie po trudach świątecznych zakupów w tym małym sklepiku garmażeryjnym można się pokrzepić filiżanką kawy, prawdziwym francuskim sandwiczem z szynką, serem lub pasztetem, a na koniec zagryźć kawałkiem galaretki z zagęszczonego soku owocowego."

czytaj dalej